TBP03P2-350-04BEOR
TBP03P2-350-04BEOR Same Sky (Formerly CUI Devices)
tbp03p2-350.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: TERM BLOCK PLUG 4POS 3.50MM
Features: Push Button Actuated
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 4
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 4
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Part Status: Active
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
на замовлення 4236 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TERM BLOCK PLUG 4POS 3.50MM, Features: Push Button Actuated, Packaging: Box, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 4, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-24 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 4, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TBP03P2-350-04BEOR Виробник : CUI DEVICES tbp03p2-350.pdf 3.50 mm Pitch Terminal Block Connector
на замовлення 175 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 99
TBP03P2-350-04BEOR TBP03P2-350-04BEOR Виробник : Same Sky tbp03p2-350.pdf Pluggable Terminal Blocks Terminal Block, Pluggable Spring Female, 3.5, 4 Poles, Blue with Orange tab
товару немає в наявності
TBP03P2-350-04BEOR Виробник : Same Sky tbp03p2-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 8A; 320V; PIN: 4
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 8A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 4
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: spring clamp
Wire size: 24AWG...16AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm