TC1014-1.8VCT713
TC1014-1.8VCT713 Microchip Technology
with-shutdown-and-reference-bypass-data-sheet-ds20001335.pdf
Виробник: Microchip Technology
LDO Regulator Pos 1.8V 0.05A Medical 5-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q100
на замовлення 2271 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 846
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 50MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 64dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 50mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1014-1.8VCT713 TC1014-1.8VCT713 Виробник : Microchip Technology TC1014-1015-1185-50-mA-100-mA-and-150-mA-CMOS-LDOs-with-Shutdown-and-Reference-Bypass-Data-Sheet-DS20001335.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 50MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 64dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.12V @ 50mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 64dB (1kHz)
Мінімальне замовлення: 11
TC1014-1.8VCT713 TC1014-1.8VCT713 Виробник : Microchip Technology -1185-50-mA-100-mA-and-150-mA-CMOS-LDOs-with-Shutdown-and-Reference-Bypass-Data-Sheet-DS20001335.pdf LDO Voltage Regulators 50mA LDO
Мінімальне замовлення: 11
TC1014-1.8VCT713 TC1014-1.8VCT713 Виробник : Microchip Technology with-shutdown-and-reference-bypass-data-sheet-ds20001335.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.05A Medical 5-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 22
товару немає в наявності
TC1014-1.8VCT713 Виробник : Microchip TC1014-1015-1185-50-mA-100-mA-and-150-mA-CMOS-LDOs-with-Shutdown-and-Reference-Bypass-Data-Sheet-DS20001335.pdf 5 SOT-23 50MA LDO WITH SHUTDOWN & V REF BYPASS TC1014SOT23
товару немає в наявності
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 0.05A; SOT23-5; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 85mV
Output voltage: 1.8V
Output current: 50mA
Case: SOT23-5
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±0.5%