TC1016-1.85VCTTR
TC1016-1.85VCTTR Microchip Technology
TC1262-Data-Sheet-DS200013732.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.85V 80MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 203 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.85V 80MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 80mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1016-1.85VCTTR TC1016-1.85VCTTR Виробник : Microchip Technology tc1016-data-sheet-ds20001666.pdf LDO Regulator Pos 1.85V 0.08A 5-Pin SOT-23 T/R
товару немає в наявності
TC1016-1.85VCTTR TC1016-1.85VCTTR Виробник : Microchip Technology TC1262-Data-Sheet-DS200013732.pdf Description: IC REG LINEAR 1.85V 80MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (1kHz)
товару немає в наявності
TC1016-1.85VCTTR TC1016-1.85VCTTR Виробник : Microchip Technology TC1016-Data-Sheet-DS20001666.pdf LDO Voltage Regulators 80mA Tiny CMOS LDO W/Shutdown