TC1016-2.7VCTTR
TC1016-2.7VCTTR Microchip Technology
TC1016%20Prod%20Brief.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.7V 80MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 440 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.7V 80MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 80mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 58dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1016-2.7VCTTR TC1016-2.7VCTTR Виробник : Microchip Technology TC1016-Data-Sheet-DS20001666.pdf LDO Voltage Regulators 80mA Tiny Adj LDO
на замовлення 2107 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
товару немає в наявності
TC1016-2.7VCTTR TC1016-2.7VCTTR Виробник : Microchip Technology TC1016%20Prod%20Brief.pdf Description: IC REG LINEAR 2.7V 80MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 58dB (1kHz)
товару немає в наявності
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.7V; 0.08A; SOT23-5; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 0.15V
Output voltage: 2.7V
Output current: 80mA
Case: SOT23-5
Mounting: SMD
Manufacturer series: TC1016
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±0.5%