TC1016-2.7VLTTR
TC1016-2.7VLTTR Microchip Technology
TC1016-Data-Sheet-DS20001666.pdf
Виробник: Microchip Technology
LDO Voltage Regulators 80mA Tiny Adj LDO
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.7V 80MA SC-70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 80mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1016-2.7VLTTR TC1016-2.7VLTTR Виробник : Microchip Technology tc1016-data-sheet-ds20001666.pdf LDO Regulator Pos 2.7V 0.08A 5-Pin SC-70 T/R
товару немає в наявності
TC1016-2.7VLTTR TC1016-2.7VLTTR Виробник : Microchip Technology TC1016%20Prod%20Brief.pdf Description: IC REG LINEAR 2.7V 80MA SC-70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 80mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 80mA