Продукція > TC1 > TC1055-2.6VCT713
TC1055-2.6VCT713
21350E.pdf
Виробник:
на замовлення 83031700 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.6V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 64dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC1055-2.6VCT713 TC1055-2.6VCT713 Виробник : Microchip Technology 21350E.pdf Description: IC REG LINEAR 2.6V 100MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 64dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
товару немає в наявності
TC1055-2.6VCT713 TC1055-2.6VCT713 Виробник : Microchip Technology TC1054_Data_Sheet_DS20001350-3442307.pdf LDO Voltage Regulators .1mA w/Shtdn & Error 2.6V