TC2015-2.8VCTTR
TC2015-2.8VCTTR Microchip Technology
21662F.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.14V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 1359 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 55dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.14V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC2015-2.8VCTTR TC2015-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology tc2014-family-data-sheet-ds20001662g.pdf LDO Regulator Pos 2.8V 0.1A 5-Pin SOT-23 T/R
товару немає в наявності
TC2015-2.8VCTTR Виробник : Microchip 21662F.pdf 5 SOT-23 100MA LDO WITH SHUTDOWN & V REF BYPASS, TC1015 UPGRADE TC2015SOT23
товару немає в наявності
TC2015-2.8VCTTR TC2015-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology 21662F.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
TC2015-2.8VCTTR TC2015-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology TC2014_Family_Data_Sheet_DS20001662G.pdf LDO Voltage Regulators .1mA w/Shtdn & Ref B 2.8V