TC2185-2.8VCTTR
TC2185-2.8VCTTR Microchip Technology
21662F.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.21V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 55dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.21V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TC2185-2.8VCTTR TC2185-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology 21662F.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
TC2185-2.8VCTTR Виробник : MICROCHIP 21662F.pdf SOT153
TC2185-2.8VCTTR TC2185-2.8VCTTR Виробник : Microchip Technology TC2014_Family_Data_Sheet_DS20001662G.pdf LDO Voltage Regulators 150mA LDO w/Shtdn