TCCF6R3X105K1GV001T
TCCF6R3X105K1GV001T Johanson Dielectrics Inc.
?s=%22TCCF6R3X105K1GV001T%22
Виробник: Johanson Dielectrics Inc.
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.025" (0.64mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCCF6R3X105K1GV001T TCCF6R3X105K1GV001T Виробник : Johanson Dielectrics Inc. ?s=%22TCCF6R3X105K1GV001T%22 Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF