TCJB106M035R0200 KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 10UF 35V 1210
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 35 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TCJB106M035R0200 - Tantal-Polymer-Kondensator, 10 µF, ± 20%, 35 V, B, 0.2 ohm, 1411 [Metrisch 3528], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.2ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 10µF, Spannung (DC): 35V, Rippelstrom: 800mA, Produktpalette: TCJ Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TCJB106M035R0200 | Виробник : KYOCERA AVX Components |
Cap Tant Polymer 10uF 35VDC B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.2 Ohm 125°C T/R |
на замовлення 34000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 746 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: KYOCERA AVX - TCJB106M035R0200 - Tantal-Polymer-Kondensator, 10 µF, ± 20%, 35 V, B, 0.2 ohm, 1411 [Metrisch 3528]tariffCode: 85322100 Produkthöhe: 1.9mm Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 20% Qualifikation: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.2ohm Produktlänge: 3.5mm euEccn: NLR Kapazität: 10µF Spannung (DC): 35V Rippelstrom: 800mA Produktpalette: TCJ Series Hersteller-Größencode: B productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 105°C Produktbreite: 2.8mm SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
Description: CAP TANT POLY 10UF 35V 1210Tolerance: ±20% Features: General Purpose Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210 Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Molded Operating Temperature: -55°C ~ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Manufacturer Size Code: B Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm) Capacitance: 10 µF Voltage - Rated: 35 V |
Tantalum Capacitors - Polymer 35V 10uF 20% 1210 ES R=200mOhm |