Продукція > KYOCERA AVX > TCJB226M016R0150
TCJB226M016R0150
TCJB226M016R0150 KYOCERA AVX
TCJ.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 22UF 16V 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: B
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TCJB226M016R0150 - Tantal-Polymer-Kondensator, 22 µF, ± 20%, 16 V, B, 0.15 ohm, 1411 [Metrisch 3528], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch 3528], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.15ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 22µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 900mA, Produktpalette: TCJ Series, Hersteller-Größencode: B, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCJB226M016R0150 TCJB226M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX 4417491.pdf Description: KYOCERA AVX - TCJB226M016R0150 - Tantal-Polymer-Kondensator, 22 µF, ± 20%, 16 V, B, 0.15 ohm, 1411 [Metrisch: 3528]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1411 [Metrisch: 3528]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.15ohm
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 22µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 900mA
Produktpalette: TCJ Series
Hersteller-Größencode: B
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
TCJB226M016R0150 TCJB226M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX TCJ.pdf Description: KYOCERA AVX - TCJB226M016R0150 - Tantal-Polymer-Kondensator, 22 µF, ± 20%, 16 V, B, 0.15 ohm, 1411 [Metrisch 3528]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 22µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 900mA
Produktpalette: TCJ Series
Hersteller-Größencode: B
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 14
TCJB226M016R0150 TCJB226M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX TCJ.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: tantalum-polymer; low ESR; 22uF; 16VDC; B; 1210; SMD
Type of capacitor: tantalum-polymer
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 16V DC
Mounting: SMD
Case: B
Case - inch: 1210
Case - mm: 3528
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: TCJ
ESR value: 0.15Ω
Roll diameter max.: 180mm
Kind of capacitor: low ESR
на замовлення 286 шт:
Мінімальне замовлення: 8
TCJB226M016R0150 TCJB226M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX TCJ.pdf Description: CAP TANT POLY 22UF 16V 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: B
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 5
TCJB226M016R0150 TCJB226M016R0150 Виробник : Kyocera AVX TCJ-2887130.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16V 22uF 20% 1210 ES R=150mOhm
на замовлення 531 шт:
Мінімальне замовлення: 5
TCJB226M016R0150 Виробник : AVX TCJ.pdf Конденсатор танталовий smd, С = 22 мкФ, U, В = 16, Розм = 3.5 x 2.8 x 2.1 мм, Точн., % = 20, ESR, Ом = 0,15, Опис Конденсатор танталовий smd, Тексп, °C = -55...125°C,... Група товару: Конденсатори Од. вим: шт