Продукція > TRACO POWER > TCL 060-112 DC
TCL 060-112 DC
  • TCL 060-112 DC
  • TCL 060-112 DC
TCL 060-112 DC TRACO POWER
tcl-dc-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 60W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 12VDC; Iout: 5A; TCL-DC
Type of converter: DC/DC
Power: 60W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 5A
Manufacturer series: TCL-DC
Body dimensions: 45x100x75mm
Efficiency: 86%
Operating temperature: -25...70°C
Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV
Number of outputs: 1
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 14 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TCL 060-112DC - Isol. DC/DC-Wandler, DIN-Schienenmontage, ITE, 4:1, 60 W, 1 Ausgang, 12 V, 5 A, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 18V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 75mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 60V, Tiefe: 100mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 45mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar, Isolationsspannung: 1.5kV, DC-Eingangsspannung, max.: 75V, DC/DC-Wandlermontage: DIN-Schiene, euEccn: NLR, Ausgangsregelung: Geregelt, Produktpalette: TCL-DC Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5A, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 60W, SVHC: No SVHC (14-Jun-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCL 060-112 DC TCL 060-112 DC Виробник : TRACO Power tcl_dc_datasheet.pdf DC/DC Converters - DIN Rail Mount 60W DC/DC Converter isolated, regulated in a DIN-Rail Mount Plastic Case
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
TCL 060-112DC TCL 060-112DC Виробник : TRACO POWER 1648763.pdf Description: TRACO POWER - TCL 060-112DC - Isol. DC/DC-Wandler, DIN-Schienenmontage, ITE, 4:1, 60 W, 1 Ausgang, 12 V, 5 A
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 18V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 75mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 60V
Tiefe: 100mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 45mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar
Isolationsspannung: 1.5kV
DC-Eingangsspannung, max.: 75V
DC/DC-Wandlermontage: DIN-Schiene
euEccn: NLR
Ausgangsregelung: Geregelt
Produktpalette: TCL-DC Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5A
Eingangsverhältnis: 4:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 56 шт:
TCL 060-112 DC TCL 060-112 DC Виробник : Traco Power tcl-dc.pdf Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
Packaging: Box
Power (Watts): 60W
Features: Adjustable Output, IP20
Size / Dimension: 3.94" L x 1.77" W x 2.95" H (100.1mm x 45.0mm x 74.9mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: DC
Approval Agency: CB, cULus
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
DC Voltage - Input (Min): 18V
DC Voltage - Input (Max): 75V
на замовлення 35 шт:
TCL 060-112 DC TCL 060-112 DC Виробник : Traco Power tcl_dc_datasheet.pdf DC/DC, 60W, Вхід: 18-75 VDC, Вихід: 12V/5А, ізоляція 1500VDC, розміри 100х75х45 мм, -25...+70 С Група товару: DC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт