Продукція > KYOCERA AVX > TCN4158M006R0055
TCN4158M006R0055
TCN4158M006R0055 KYOCERA AVX
J-CAP.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: 4
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 640 шт:
Написати відгук
Description: CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2924 (7361 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: 4, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCN4158M006R0055 TCN4158M006R0055 Виробник : Kyocera AVX TCN_Undertab.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 6.3V 1500uF 20% 2924 ESR=55mOhm
на замовлення 6479 шт:
Кількість Ціна
TCN4158M006R0055 TCN4158M006R0055 Виробник : KYOCERA AVX J-CAP.pdf Description: CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: 4
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
TCN4158M006R0055 Виробник : KYOCERA AVX J-CAP.pdf Category: Polymer - tantalum capacitors
Description: Capacitor: polymer; 1500uF; 6.3VDC; 4; 2924; SMD; ESR: 55mΩ; TCN; ±20%
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...85°C
Manufacturer series: TCN
ESR value: 55mΩ
Roll diameter max.: 180mm