Продукція > KYOCERA AVX > TCN4158M006R0055E
TCN4158M006R0055E
TCN4158M006R0055E KYOCERA AVX
TCN_Undertab.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2924 (7361 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: 4
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
на замовлення 13600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TCN4158M006R0055E - Tantal-Polymer-Kondensator, 1500 µF, ± 20%, 6.3 V, 4, 0.055 ohm, 2924 [Metrisch 7361-20], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2924 [Metrisch 7361-20], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.055ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 1500µF, Spannung (DC): 6.3V, Rippelstrom: -, Produktpalette: TCN Series, Hersteller-Größencode: 4, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: 6.1mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCN4158M006R0055E TCN4158M006R0055E Виробник : KYOCERA AVX AVXC-S-A0015863583-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: KYOCERA AVX - TCN4158M006R0055E - Tantal-Polymer-Kondensator, 1500 µF, ± 20%, 6.3 V, 4, 0.055 ohm, 2924 [Metrisch 7361-20]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2924 [Metrisch 7361-20]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.055ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1500µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TCN Series
Hersteller-Größencode: 4
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Produktbreite: 6.1mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 526 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
TCN4158M006R0055E TCN4158M006R0055E Виробник : KYOCERA AVX TCN_Undertab.pdf Description: CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: 4
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
TCN4158M006R0055E TCN4158M006R0055E Виробник : Kyocera AVX TCN_Undertab.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 6.3V 1500uF 20% 2924 ESR=55mOhm
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 2mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 1500µF
Spannung (DC): 6.3V
Rippelstrom: -
Produktpalette: TCN Series
Hersteller-Größencode: 4
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Produktbreite: 6.1mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 526 шт:
Мінімальне замовлення: 2
TCN4158M006R0055E Виробник : KYOCERA AVX TCN_Undertab.pdf Category: Polymer - tantalum capacitors
Description: Capacitor: polymer; 1500uF; 6.3VDC; 4; 2924; SMD; ESR: 55mΩ; TCN; ±20%
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...85°C
Manufacturer series: TCN
ESR value: 55mΩ
Roll diameter max.: 180mm