Продукція > KYOCERA AVX > TCNT476M016R0150
TCNT476M016R0150
TCNT476M016R0150 KYOCERA AVX
J-CAP.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: T
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 2500 шт:
Написати відгук
Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Manufacturer Size Code: T, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCNT476M016R0150 TCNT476M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX Components j-cap.pdf Cap Tant Polymer 47uF 16VDC T CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.2mm) Undertab SMD 3528-12 0.15 Ohm 105°C T/R
Кількість Ціна
на замовлення 269 шт:
Мінімальне замовлення: 124
TCNT476M016R0150 TCNT476M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX J-CAP.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; low ESR; 47uF; 16VDC; T; 1210; SMD; ESR: 150mΩ
Type of capacitor: polymer
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Case: T
Case - inch: 1210
Case - mm: 3528
Mounting: SMD
ESR value: 0.15Ω
Manufacturer series: TCN
Tolerance: ±20%
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...105°C
на замовлення 311 шт:
Мінімальне замовлення: 5
TCNT476M016R0150 TCNT476M016R0150 Виробник : KYOCERA AVX J-CAP.pdf Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: T
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 30 шт:
Мінімальне замовлення: 6
на замовлення 269 шт:
Мінімальне замовлення: 6
TCNT476M016R0150 TCNT476M016R0150 Виробник : Kyocera AVX TCN_Undertab.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16V 47uF 20% 1210 ES R=150mOhm