Продукція > KYOCERA AVX > TCNT476M016R0150E
TCNT476M016R0150E
TCNT476M016R0150E KYOCERA AVX
TCN_Undertab.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - TCNT476M016R0150E - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, T, 0.15 ohm, 1210 [Metrisch 3528-12]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.2mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1210 [Metrisch 3528-12]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.15ohm
Produktlänge: 3.5mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: -
Produktpalette: J-CAP Series
Hersteller-Größencode: T
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 2.8mm
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - TCNT476M016R0150E - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, T, 0.15 ohm, 1210 [Metrisch 3528-12], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1210 [Metrisch 3528-12], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.15ohm, Produktlänge: 3.5mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: -, Produktpalette: J-CAP Series, Hersteller-Größencode: T, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 2.8mm, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCNT476M016R0150E TCNT476M016R0150E Виробник : KYOCERA AVX TCN_Undertab.pdf Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: T
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Кількість Ціна
TCNT476M016R0150E TCNT476M016R0150E Виробник : KYOCERA AVX Components j-cap.pdf Cap Tant Polymer 47uF 16VDC T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) Undertab SMD 3528-12 0.15 Ohm 105°C T/R
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: T
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 3
TCNT476M016R0150E TCNT476M016R0150E Виробник : Kyocera AVX TCN_Undertab.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16V 47uF 20% 1210 ES R=150mOhm
товару немає в наявності
TCNT476M016R0150E Виробник : KYOCERA AVX TCN_Undertab.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; low ESR; 47uF; 16VDC; T; 1210; SMD; ESR: 150mΩ
Type of capacitor: polymer
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V DC
Case: T
Case - inch: 1210
Case - mm: 3528
Mounting: SMD
ESR value: 0.15Ω
Manufacturer series: TCN
Tolerance: ±20%
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...105°C