Продукція > KYOCERA AVX > TCNX108M006R0200E
TCNX108M006R0200E
TCNX108M006R0200E KYOCERA AVX
TCN_Undertab.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT POLY 1000UF 6.3V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code: X
Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Написати відгук
Description: CAP TANT POLY 1000UF 6.3V 2917, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Manufacturer Size Code: X, Height - Seated (Max): 0.059" (1.50mm), Part Status: Discontinued at Digi-Key, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TCNX108M006R0200E Виробник : KYOCERA AVX TCN_Undertab.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 1000uF; 6.3VDC; X; 2917; SMD; ESR: 200mΩ; TCN
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...85°C
Manufacturer series: TCN
Case - inch: 2917
Case - mm: 7343
Case: X
ESR value: 0.2Ω
Roll diameter max.: 180mm