Продукція > EVVO > TD1501-5.0-EV
TD1501-5.0-EV
TD1501-5.0-EV EVVO
5272_TD1501-5.0-EV.pdf
Виробник: EVVO
Description: IC REG BUCK 5V 3A TO263-5L
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 150kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TO-263-5L
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
на замовлення 493 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK 5V 3A TO263-5L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 150kHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TO-263-5L, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V.
Інші пропозиції TD1501-5.0-EV
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TD1501-5.0-EV TD1501-5.0-EV Виробник : EVVO 5272_TD1501-5.0-EV.pdf Description: IC REG BUCK 5V 3A TO263-5L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 150kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.5V