TDR-960-48
TDR-960-48 MEAN WELL
TDR-960-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf Short_Form_din.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 960W; 48VDC; 20A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 960W
Output voltage: 48V DC
Output current: 20A
Supply voltage: 480...780V DC
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 110x125.2x150mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94.5%
Additional functions: active PFC; output voltage correctness indication (NO contact)
Manufacturer series: TDR-960
Kind of case: 214A
Caution!: rated parameters obtained at full load
Voltage between phases (for three phase system): 3 x 340...550V AC
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - TDR-960-48 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 960 W, 48 VDC, 20 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 550V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 340V AC bis 550V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: TDR-960 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 340V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 960W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : MEAN WELL TDR-960-spec.pdf Power Supplies - DIN Rail Mount 960W 48V 20A Din Rail 340-550VAC
на замовлення 107 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. TDR-960-spec.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 960W
Packaging: Box
Power (Watts): 960W
Features: Adjustable Output, PFC
Size / Dimension: 5.91" L x 4.33" W x 4.93" H (150.0mm x 110.0mm x 125.2mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CE, cULus
Efficiency: 94.5%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 340 ~ 550 VAC (3 Phase)
DC Voltage - Input (Min): 480V
DC Voltage - Input (Max): 780V
на замовлення 107 шт:
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : MEAN WELL 2547925.pdf Description: MEAN WELL - TDR-960-48 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 960 W, 48 VDC, 20 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 550V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 340V AC bis 550V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: TDR-960 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 340V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 20A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 960W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. tdr-960-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 20A 960W 14-Pin
на замовлення 5 шт:
на замовлення 6 шт:
товару немає в наявності
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : MEAN WELL TDR-960-SPEC.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 3x340-550VAC /480-780VDC, Вихід: 48В/20A, розміри 110х125.2х150 мм, -30...+70 С Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
TDR-960-48 TDR-960-48 Виробник : MEAN WELL TDR-960-SPEC.pdf AC/DC, 960W, Вхід: 3x340-550VAC /480-780VDC, Вихід: 48В/20A, розміри 110х125.2х150 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт