TEL 10-2412WI TRACO POWER
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 833mA; DIP16
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.833A
Number of outputs: 1
Efficiency: 87%
Manufacturer series: TEL10WI
Body dimensions: 23.8x13.7x8mm
Mounting: THT
Insulation voltage: 1.5kV
Operating temperature: -40...80°C
Switching frequency: 370kHz
Protection: short circuit protection SCP
Case: DIP16
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TEL10-2412WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE, DIP, 4:1, 10 W, 1 Ausgang, 12 V, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 9V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 8mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 24V, Tiefe: 23.8mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 13.7mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 1.5kV, DC-Eingangsspannung, max.: 36V, DC/DC-Wandlermontage: Durchsteckmontage, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: DIP, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: TEL 10WI Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 833mA, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 10W, SVHC: No SVHC (16-Jul-2019).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: DC DC CONVERTER 12V 10WPackaging: Tube Features: SCP Package / Case: 16-DIP Module, 6 Leads Size / Dimension: 0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.8mm x 13.7mm x 8.0mm) Mounting Type: Through Hole Type: Isolated Module Operating Temperature: -40°C ~ 88°C (With Derating) Applications: ITE (Commercial) Voltage - Input (Max): 36V Efficiency: 87% Current - Output (Max): 833mA Voltage - Input (Min): 9V Voltage - Output 1: 12V Power (Watts): 10 W Number of Outputs: 1 Voltage - Isolation: 1.5 kV |
на замовлення 132 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 8 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10W 9-36Vin 12Vout 833mA DIP16 Iso |
DC/DC, 10W, Вхід: 9-36 VDC, Вихід: 12VDC/0.833A, ізоляція 1500VDC, корпус DIP16, розміри 23.8х13.7х8 мм, -40...+88 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шткількість в упаковці: 10 шт |