TEP 75-7216WI
TEP 75-7216WI TRACO Power
tep75wi_datasheet-2320310.pdf
Виробник: TRACO Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole Product Type: DC/DC; Package Style: 2.3"x1.9"; Output Power (W): 75; Input Voltage: 43-160 VDC; Output 1 (Vdc): 28; Output 2 (Vdc): N/A; Output 3 (Vdc): N/A
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 28V 76W, Packaging: Box, Features: Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 9-DIP Module, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 2.7A, Voltage - Input (Min): 43V, Voltage - Output 1: 28V, Power (Watts): 76 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Інші пропозиції TEP 75-7216WI
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TEP 75-7216WI Виробник : Traco Power tep75wi.pdf DC/DC, 75W, Вход: 43-160 VDC, Выход: 28V/2.7A, изоляция 2250VDC, корпус 61x57.9x12.7 мм, -40...+75 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату потужністю понад 60 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
TEP 75-7216WI Виробник : Traco Power tep75wi.pdf Description: DC DC CONVERTER 28V 76W
Packaging: Box
Features: Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 2.7A
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 28V
Power (Watts): 76 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
товару немає в наявності
TEP 75-7216WI Виробник : TRACO POWER tep75wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 75W; Uin: 43÷160VDC; Uout: 28VDC; Iout: 2.7A; PCB
Type of converter: DC/DC
Power: 75W
Input voltage: 43...160V DC
Output voltage: 28V DC
Output current: 2.7A
Mounting: PCB
Manufacturer series: TEP 75WI
Body dimensions: 61x57.9x12.7mm
Efficiency: 87...92%
Operating temperature: -40...75°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV