TGL200CF08
TGL200CF08 Diotec Semiconductor
tgl200cf06.pdf
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 162V
Supplier Device Package: DO-213AB (MELF)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 180V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 287V
Power - Peak Pulse: 300W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 162VWM 287VC DO213AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-213AB, MELF, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 162V, Supplier Device Package: DO-213AB (MELF), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 180V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 287V, Power - Peak Pulse: 300W, Power Line Protection: No.
Інші пропозиції TGL200CF08
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TGL200CF08 TGL200CF08 Виробник : Diotec Semiconductor tgl200cf06.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, Melf, 150C, 300W, Unidir
товару немає в наявності
TGL200CF08 TGL200CF08 Виробник : DIOTEC SEMICONDUCTOR tgl200cf06.pdf Category: Diodes - others
Description: Diode: TVS+FRD; 800V; 300W; MELF plastic; 250ns; Ifsm: 1A; reel,tape
Case: MELF plastic
Max. forward impulse current: 1A
Leakage current: 5µA
Kind of package: reel; tape
Reverse recovery time: 250ns
Tolerance: ±10%
Max. off-state voltage: 0.8kV
Breakdown voltage: 200V
Peak pulse power dissipation: 0.3kW