TGL34-16CA
TGL34-16CA DIOTEC SEMICONDUCTOR
tgl3468.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 150W; 16V; 6.4A; bidirectional; ±5%; MiniMELF plastic
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.15kW
Max. off-state voltage: 13.6V
Breakdown voltage: 16V
Max. forward impulse current: 6.4A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: MiniMELF plastic
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Kind of package: reel; tape
Manufacturer series: TGL34
на замовлення 1700 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 45
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVSDIODE,DO-213AA,13.6V,150W,UNI, Packaging: Strip, Package / Case: DO-213AA, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.7A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 13.6V, Supplier Device Package: DO-213AA (MINIMELF), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 22.5V, Power - Peak Pulse: 150W, Power Line Protection: No.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Strip
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 13.6V
Supplier Device Package: DO-213AA (MINIMELF)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 22.5V
Power - Peak Pulse: 150W