TGL41-400CA
TGL41-400CA DIOTEC SEMICONDUCTOR
tgl4168.pdf
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 400W; 400V; 0.7A; bidirectional; ±5%; MELF plastic
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 342V
Breakdown voltage: 400V
Max. forward impulse current: 0.7A
Semiconductor structure: bidirectional
Tolerance: ±5%
Case: MELF plastic
Mounting: SMD
Leakage current: 5µA
Kind of package: reel; tape
Manufacturer series: TGL41
на замовлення 3563 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 22
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TVSDIODE,MELF,342V,400W,UNI, Packaging: Strip, Package / Case: DO-213AB, MELF, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 700mA, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 342V, Supplier Device Package: DO-213AB (MELF), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 380V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 548V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Strip
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 700mA
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 342V
Supplier Device Package: DO-213AB (MELF)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 548V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Кількість Ціна
TGL41-400CA TGL41-400CA Виробник : Diotec Semiconductor tgl4168.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes TVS, Melf, 150C, 400W, Unidir