TGRAD-590V8LFTR
TGRAD-590V8LFTR HALO Electronics, Inc.
discrete-dc2dc-8pin5kvad.pdf
Виробник: HALO Electronics, Inc.
Description: ISO MOD DC 1C:3C 14VUS 5KV SMD T
Packaging: Tape & Reel (TR)
Size / Dimension: 0.590" L x 0.475" W (14.99mm x 12.07mm)
Mounting Type: Surface Mount
Style: Wirewound
Type: For DC/DC Converters
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Isolation: 5000V
Intended Chipset: ADUM4070
Chipset Manufacturer: Analog Devices, Inc
Height - Seated (Max): 0.340" (8.64mm)