THL 30-4823WI
THL 30-4823WI Traco Power
thl30wi-datasheet
Виробник: Traco Power
Description: 30W 1X1" DC/DC CONVERTER ISOLATE
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 1A, 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 30 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.8 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - THL 30-4823WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE, DIP, 4:1, 30 W, 2 Ausgänge, 15 V, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 18V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1A, rohsCompliant: Y-EX, Höhe: 10.2mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V, Tiefe: 25.4mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge, Breite: 25.4mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar, Isolationsspannung: 1.5kV, DC-Eingangsspannung, max.: 75V, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: DIP, Ausgangsregelung: Geregelt, Produktpalette: THL 30WI Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15V, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1A, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 30W, SVHC: No SVHC (16-Jul-2019).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THL 30-4823WI THL 30-4823WI Виробник : TRACO Power thl30wi-datasheet DC/DC Converters - Through Hole 30W 18-75Vin +/-15V 1A 1X1 Metal Case Regulated
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
THL 30-4823WI THL 30-4823WI Виробник : TRACO POWER 3791042.pdf Description: TRACO POWER - THL 30-4823WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE, DIP, 4:1, 30 W, 2 Ausgänge, 15 V
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 18V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1A
rohsCompliant: Y-EX
Höhe: 10.2mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V
Tiefe: 25.4mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge
Breite: 25.4mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar
Isolationsspannung: 1.5kV
DC-Eingangsspannung, max.: 75V
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: DIP
Ausgangsregelung: Geregelt
Produktpalette: THL 30WI Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -15V
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1A
Eingangsverhältnis: 4:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 30W
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
на замовлення 10 шт:
THL 30-4823WI THL 30-4823WI Виробник : Traco Power thl30wi_datasheet.pdf DC/DC, 30W, Вхід: 18-75VDC, Вихід: ±15VDC/±1A, ізоляція 1500VDC, корпус 1`` x 1``, -40...+80 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю від 15-60 Вт Од. вим: шт
товару немає в наявності
THL 30-4823WI THL 30-4823WI Виробник : TRACO POWER THL30WI.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 30W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 15V DC
Output voltage 2: -15V DC
Output current: 1A
Output current 2: 1A
Mounting: THT
Manufacturer series: THL 30WI
Body dimensions: 25.4x25.4x10.2mm
Efficiency: 88%
Operating temperature: -40...80°C
Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Number of outputs: 2
Dimensions: 1"x1"