THL 40-2411WI
THL 40-2411WI TRACO POWER
THL40WI.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 5VDC; Iout: 8000mA; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 40W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 8A
Mounting: THT
Manufacturer series: THL 40WI
Body dimensions: 25.4x25.4x10.2mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 185kHz
Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.5kV DC
Number of outputs: 1
Dimensions: 1"x1"
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 5VDC; Iout: 8000mA; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 40W, Input voltage: 9...36V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 8A, Mounting: THT, Manufacturer series: THL 40WI, Body dimensions: 25.4x25.4x10.2mm, Efficiency: 91%, Operating temperature: -40...85°C, Switching frequency: 185kHz, Protection: anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1.5kV DC, Number of outputs: 1, Dimensions: 1"x1".
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THL 40-2411WI THL 40-2411WI Виробник : TRACO Power thl40wi_datasheet.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W 9-36Vin 5Vout 8A 1x1" metal package
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
THL 40-2411WI THL 40-2411WI Виробник : Traco Power DC/DC, 40W, Вхід: 9-36VDC, Вихід: 5VDC/8A, ізоляція 1500VDC, корпус 1`` x 1`` x 0.43``, -40...+65 C Група товару: DC-DC перетворювачі на друковану плату в корпусі SMD Од. вим: шт