THM 10-0510WI
THM 10-0510WI TRACO Power
thm10wi_datasheet.pdf
Виробник: TRACO Power
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8.3W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 2500mA, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 4.5...9V DC, Output voltage: 3.3V DC, Output current: 2.5A, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: THM 10WI, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 80%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 300kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 1, Application: medical applications.
Інші пропозиції THM 10-0510WI
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 10-0510WI THM 10-0510WI Виробник : Traco Power thm10wi_datasheet.pdf Description: DC DC CONVERTER 3.3V 8.3W
Features: OCP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 9V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 8.3 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
товару немає в наявності
THM 10-0510WI THM 10-0510WI Виробник : TRACO POWER thm10wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 2500mA
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 4.5...9V DC
Output voltage: 3.3V DC
Output current: 2.5A
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: THM 10WI
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 80%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV