THM 10-0511WI
THM 10-0511WI Traco Power
thm10wi_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 10W
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 9V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 387 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 5VDC; Iout: 2000mA; DIP24, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 4.5...9V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 2A, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: THM 10WI, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 84%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 300kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 1, Application: medical applications.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 10-0511WI THM 10-0511WI Виробник : TRACO POWER thm10wi-datasheet.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷9VDC; Uout: 5VDC; Iout: 2000mA; DIP24
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 4.5...9V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 2A
Manufacturer series: THM 10WI
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 84%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV
Number of outputs: 1
Application: medical applications
на замовлення 24 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 15 шт:
THM 10-0511WI THM 10-0511WI Виробник : Traco Power thm10wi_datasheet.pdf Module DC-DC 5VIN 1-OUT 5V 2A 10W 6-Pin DIP Module
на замовлення 26 шт:
Мінімальне замовлення: 3
THM 10-0511WI THM 10-0511WI Виробник : Traco Power thm10wi-datasheet.pdf DC/DC, 10W, Вход: 4.5-9 VDC, Выход: 5V/2000mА, изоляция 5000VAC, корпус DIP24, -40...+85 C Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт