THM 10-2422WI
THM 10-2422WI TRACO POWER
thm10wi-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 10W
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 12V DC
Output voltage 2: -12V DC
Output current: 0.416A
Output current 2: 416mA
Case: DIP24
Mounting: THT
Manufacturer series: THM 10WI
Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -40...90°C
Switching frequency: 300kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV
Number of outputs: 2
Application: medical applications
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 10W, Input voltage: 9...36V DC, Output voltage: 12V DC, Output voltage 2: -12V DC, Output current: 0.416A, Output current 2: 416mA, Case: DIP24, Mounting: THT, Manufacturer series: THM 10WI, Body dimensions: 31.8x20.3x10.2mm, Efficiency: 89%, Operating temperature: -40...90°C, Switching frequency: 300kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 2, Application: medical applications.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 10-2422WI THM 10-2422WI Виробник : Traco Power thm10wi_datasheet.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Packaging: Tube
Features: OCP, OVP, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 416mA, 416mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 68 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
THM 10-2422WI THM 10-2422WI Виробник : TRACO Power thm10wi_datasheet.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case