THM 15-4811WI
THM 15-4811WI TRACO POWER
thm15wi-datasheet.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Iout: 3000mA; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 15W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 3A
Mounting: THT
Body dimensions: 40.6x25.4x10.2mm
Efficiency: 89.5%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 285kHz
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Insulation voltage: 5kV
Number of outputs: 1
Manufacturer series: THM 15WI
Application: medical applications
Dimensions: 1.6"x1"
на замовлення 26 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Iout: 3000mA; THT, Type of converter: DC/DC, Power: 15W, Input voltage: 18...75V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 3A, Mounting: THT, Body dimensions: 40.6x25.4x10.2mm, Efficiency: 89.5%, Operating temperature: -40...85°C, Switching frequency: 285kHz, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 5kV, Number of outputs: 1, Manufacturer series: THM 15WI, Application: medical applications, Dimensions: 1.6"x1".
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 15-4811WI THM 15-4811WI Виробник : Traco Power thm15wi.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 15W
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89.5%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
THM 15-4811WI THM 15-4811WI Виробник : TRACO Power thm15wi.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 15W 18-75Vin 5Vout 3000mA Medical