THM 60-4815WI
THM 60-4815WI Traco Power
thm60wi-datasheet
Виробник: Traco Power
Description: 60W MEDICAL DC/DC CONVERTER ISOL
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Box
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 2.5A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 24V
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - THM 60-4815WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & medizinische Anwendungen, 4:1, 60 W, 1 Ausgang, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 18VDC, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 12.7mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V, Tiefe: 57.9mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Breite: 36.8mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 5kV, DC-Eingangsspannung, max.: 75VDC, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: DIP, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: THM 60WI Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Ausgangsleistung, max.: 60W, SVHC: No SVHC (14-Jun-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
THM 60-4815WI THM 60-4815WI Виробник : TRACO Power thm60wi_datasheet-2660695.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 60W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Plastic Case
на замовлення 120 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
THM 60-4815WI THM 60-4815WI Виробник : TRACO POWER thm60wi-datasheet Description: TRACO POWER - THM 60-4815WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE & medizinische Anwendungen, 4:1, 60 W, 1 Ausgang
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 18VDC
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 12.7mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V
Tiefe: 57.9mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Breite: 36.8mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 5kV
DC-Eingangsspannung, max.: 75VDC
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: DIP
Ausgangsregelung: -
Produktpalette: THM 60WI Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A
Eingangsverhältnis: 4:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Ausgangsleistung, max.: 60W