Продукція > TRACO POWER > TIB 240-124BCMU
TIB 240-124BCMU
TIB 240-124BCMU TRACO Power
tib-bcmu-datasheet
Виробник: TRACO Power
Power Supplies - DIN Rail Mount 240W 24-28.5Vdc in, 10A Battery Controller Module for 24V SLA
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: UPS; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1; 0÷60°C, Type of power supply: UPS, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 240W, Output voltage: 24V DC, Output current: 10A, Supply voltage: 24V, Electrical connection: terminal block, Mounting: for DIN rail mounting, Body dimensions: 48x124.2x118.6mm, Number of outputs: 1, Operating temperature: 0...60°C, Protection: against reverse polarity; discharge below, Efficiency: 96%, Additional functions: battery discharge signalling, Manufacturer series: TIB.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TIB 240-124BCMU TIB 240-124BCMU Виробник : TRACO POWER 3815884.pdf Description: TRACO POWER - TIB 240-124BCMU - Unterbrechungsfr. Stromversorgung (USV), ITE & Laborausrüstung, 24 V, 24 V, DIN-Schiene
tariffCode: 85044095
Anwendungen für das Netzteil: ITE & Laborausrüstung
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Backup-Zeit bei Kapazität: -
euEccn: NLR
hazardous: false
Ausgangsspannung: 24V
Netzteilmontage: DIN-Schiene
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Eingangsspannung: 24V
usEccn: EAR99
Produktpalette: TIB-BCMU Series
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TIB 240-124BCMU TIB 240-124BCMU Виробник : Traco Power tib-bcmu-datasheet Description: DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Packaging: Box
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output
Size / Dimension: 4.50" L x 1.89" W x 4.89" H (114.2mm x 48.0mm x 124.2mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Applications: ITE (Commercial), Laboratory
Input Type: DC
Approval Agency: CB, CE, cURus, UKCA
Efficiency: 98%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 61010-1; 62368-1
DC Voltage - Input (Min): 24V
DC Voltage - Input (Max): 28.5V
на замовлення 5 шт:
TIB 240-124BCMU TIB 240-124BCMU Виробник : Traco Power tib_bcmu_datasheet.pdf Модуль заряду і контролю батареї, 24VDC, 240W Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
TIB 240-124BCMU Виробник : TRACO POWER TIB240-124BCMU.pdf Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: UPS; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1; 0÷60°C
Type of power supply: UPS
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 240W
Output voltage: 24V DC
Output current: 10A
Supply voltage: 24V
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 48x124.2x118.6mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: 0...60°C
Protection: against reverse polarity; discharge below
Efficiency: 96%