TIB 120-124EX
TIB 120-124EX TRACO POWER
tib120-ex.pdf
Виробник: TRACO POWER
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 120W; 24VDC; 5A; 85÷264VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 0.12kW
Output voltage: 24V DC
Output current: 5A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 36x124.2x118.6mm
Manufacturer series: TIB
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Supply voltage: 85...264V AC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 23.5...28V DC
Mounting: for DIN rail mounting
Conform to the norm: ATEX / IECEx
Additional functions: active PFC
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TIB 120-124 EX - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 120 W, 24 VDC, 5 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V bis 264V, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: TIB 120-EX Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 120W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TIB 120-124 EX TIB 120-124 EX Виробник : TRACO POWER tib-ex-datasheet Description: TRACO POWER - TIB 120-124 EX - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 120 W, 24 VDC, 5 A
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V bis 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: TIB 120-EX Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 120W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TIB 120-124EX TIB 120-124EX Виробник : Traco Power tib120.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Packaging: Box
Power (Watts): 120W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.50" L x 1.42" W x 4.89" H (114.2mm x 36.0mm x 124.2mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.25 kV
AC Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
на замовлення 37 шт:
TIB120-124EX TIB120-124EX Виробник : TRACO Power TRACO Power_04152019_tib120-ex.pdf Power Supplies - DIN Rail Mount 120W 24V 5A DIN Rail ATEX Cert