Продукція > TRACO POWER > TIM 3.5-2411SM
TIM 3.5-2411SM
TIM 3.5-2411SM Traco Power
tim3_5sm_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 3.5W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OVP, SCP
Package / Case: 16-SMD Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 3.5 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
на замовлення 69 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 3.5W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OVP, SCP, Package / Case: 16-SMD Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 700mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 3.5 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV.
Інші пропозиції TIM 3.5-2411SM
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TIM 3.5-2411SM TIM 3.5-2411SM Виробник : Traco Power tim3.5sm-datasheet.pdf DC/DC, 3.5W, Вход: 18-36VDC, Выход: 5VDC/0.7A, изоляция 5000VAC, корпус SMD, -40…+90 C Група товару: DC-DC перетворювачі на друковану плату в корпусі SMD Од. вим: шт
кількість в упаковці: 10 шт
товару немає в наявності
TIM 3.5-2411SM TIM 3.5-2411SM Виробник : TRACO Power tim3_5sm_datasheet.pdf DC/DC Converters - SMD 18-36Vin 5V 700mA 3.5W SMD-16 Iso Med