TK200U65Z5,RQ
TK200U65Z5,RQ Toshiba Semiconductor and Storage
TK200U65Z5_datasheet_en_20240926.pdf?did=160159&prodName=TK200U65Z5
Виробник: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: N-CH MOSFET 650V 0.200OHM TOLL D
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 200mOhm @ 7.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 130W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 610µA
Supplier Device Package: TOLL
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1400 pF @ 300 V
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: N-CH MOSFET 650V 0.200OHM TOLL D, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerSFN, Mounting Type: Surface Mount, Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 200mOhm @ 7.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 130W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 610µA, Supplier Device Package: TOLL, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 26 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1400 pF @ 300 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TK200U65Z5,RQ TK200U65Z5,RQ Виробник : Toshiba Semiconductor and Storage TK200U65Z5_datasheet_en_20240926.pdf?did=160159&prodName=TK200U65Z5 Description: N-CH MOSFET 650V 0.200OHM TOLL D
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Supplier Device Package: TOLL
Vgs (Max): ±30V