TL5001ID Texas Instruments
Написати відгук
Description: IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 20kHz ~ 500kHz, Topology: Buck, Boost, Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.6V ~ 40V, Supplier Device Package: 8-SOIC, Synchronous Rectifier: No, Control Features: Dead Time Control, Frequency Control, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 100%, Clock Sync: No, Part Status: Active, Number of Outputs: 1.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
на замовлення 12408 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
DC/DC Cntrlr Single-OUT Step Down/Step Up 0.02A 500kHz 8-Pin SOIC Tube |
на замовлення 525 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: Voltage regulators - PWM circuitsDescription: IC: PMIC; DC/DC switcher,PWM controller; 20mA; 1÷50V; 20÷500kHz Type of integrated circuit: PMIC Kind of integrated circuit: DC/DC switcher; PWM controller Output current: 20mA Output voltage: 1...50V Frequency: 20...500kHz Number of channels: 1 Case: SO8 Mounting: SMD Operating temperature: -40...85°C Kind of package: tube Application: SMPS Operating voltage: 3.6...40V DC |
Switching Controllers PWM Controller A 595-TL5001IDR |
товару немає в наявності |
Description: IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOICPackaging: Tube Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Output Type: Transistor Driver Mounting Type: Surface Mount Function: Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Output Configuration: Positive Frequency - Switching: 20kHz ~ 500kHz Topology: Buck, Boost, Flyback Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.6V ~ 40V Supplier Device Package: 8-SOIC Synchronous Rectifier: No Control Features: Dead Time Control, Frequency Control Output Phases: 1 Duty Cycle (Max): 100% Clock Sync: No Part Status: Active Number of Outputs: 1 |