TL750L10CD Texas Instruments
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 mA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
PSRR: 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 12 mA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2 mA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Part Status: Active, PSRR: 65dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Current - Supply (Max): 12 mA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Код виробника: TL750L10CDR RoHS Positive Voltage Regulator, LDO, 10V, 0.15A, 4%, 0.6V dropout, 0?125°C Integrated Circuitsкількість в упаковці: 250 шт |
на замовлення 100 шт: термін постачання 28-31 дні (днів) |
LDO Regulator Pos 10V 0.15A 8-Pin SOIC Tube |
на замовлення 150 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LDO Voltage Regulators 10V 150mA LDO A 595- TL750L10CDR A 595-TL750L10CDR |
Код виробника: TL750L10CDR RoHS Positive Voltage Regulator, LDO, 10V, 0.15A, 4%, 0.6V dropout, 0?125°C Integrated Circuitsкількість в упаковці: 200 шт |
Positive Voltage Regulator, LDO, 10V, 0.15A, 4%, 0.6V dropout, 0?125°C TL750L10CD ST+10 tl750l10cdкількість в упаковці: 10 шт |
Код виробника: TL750L10CD RoHS Positive Voltage Regulator, LDO, 10V, 0.15A, 4%, 0.6V dropout, 0?125°C Integrated Circuitsкількість в упаковці: 75 шт |
товару немає в наявності |