TLD5S36AH
TLD5S36AH Taiwan Semiconductor Corporation
TLD5S10AH SERIES_D2103.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO218AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 62A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-218AB
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V
Power - Peak Pulse: 2800W (2.8kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
на замовлення 1479 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO218AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-218AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Automotive, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 62A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-218AB, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58.1V, Power - Peak Pulse: 2800W (2.8kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Інші пропозиції TLD5S36AH
Type: Zener
Applications: Automotive
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40V