TLV1117-18CDCY Texas Instruments
Написати відгук
Description: IC REG LIN 1.8V 800MA SOT-223-4, Packaging: Tube, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: IC REG LIN 1.8V 800MA SOT-223-4Packaging: Bulk Package / Case: TO-261-4, TO-261AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 800mA Operating Temperature: 0°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 10 mA Voltage - Input (Max): 15V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-223-4 Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V PSRR: 75dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 800mA Protection Features: Over Current, Over Temperature |
на замовлення 21946 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LDO Regulator Pos 1.8V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube |
на замовлення 120 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,fixed; 1.8V; 0.8A; SOT223; SMD; tube Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: fixed; LDO Voltage drop: 1.15V Output voltage: 1.8V Output current: 0.8A Case: SOT223 Mounting: SMD Kind of package: tube Operating temperature: 0...125°C Tolerance: ±3% Number of channels: 1 Input voltage: 3.2...15V Quantity in set/package: 80pcs. |
LDO Voltage Regulators Fixed LDO Volt Reg A 595-TLV1117-18CDCYR A 595-TLV1117-18CDCYR |