TMR 12-4821WI
TMR 12-4821WI TRACO Power
tmr12wi_datasheet.pdf
Виробник: TRACO Power
DC/DC Converters - Through Hole 12W DC/DC Converter isolated, regulated in a PCB Mount Metal Case
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TMR 12-4821WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE, 4:1, 12 W, 2 Ausgänge, 5 V, 1.2 A, tariffCode: 85044090, DC-Eingangsspannung, min.: 18, Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1.2, rohsCompliant: YES, Höhe: 12, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48, Tiefe: 22, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge, Breite: 9.6, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 1.6, DC-Eingangsspannung, max.: 75, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: SIP, Ausgangsregelung: Geregelt, Produktpalette: TMR 12WI Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 5, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -5, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.2, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 12, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Features: Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.38" W x 0.47" H (22.0mm x 9.6mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, cURus
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.2A, 1.2A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 12 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 27 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TMR 12-4821WI TMR 12-4821WI Виробник : TRACO POWER 3739798.pdf Description: TRACO POWER - TMR 12-4821WI - Isol. DC/DC-Wandler, Durchsteckmontage, ITE, 4:1, 12 W, 2 Ausgänge, 5 V, 1.2 A
tariffCode: 85044090
DC-Eingangsspannung, min.: 18
Ausgangsstrom - Ausgang 2: 1.2
rohsCompliant: YES
Höhe: 12
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48
Tiefe: 22
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 2 Ausgänge
Breite: 9.6
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 1.6
DC-Eingangsspannung, max.: 75
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: SIP
Ausgangsregelung: Geregelt
Produktpalette: TMR 12WI Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 5
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -5
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.2
Eingangsverhältnis: 4:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 12
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 28 шт:
TMR 12-4821WI TMR 12-4821WI Виробник : Traco Power tmr12wi_datasheet.pdf DC/DC, 12W, Вхід: 18-75 VDC, Вихід: ±5V/±1.2А, ізоляція 1600VDC, корпус SIP8, -40...+85 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі SIP Од. вим: шт
кількість в упаковці: 10 шт
товару немає в наявності
TMR 12-4821WI TMR 12-4821WI Виробник : TRACO POWER TMR12WI.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 12W; Uin: 18÷75VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; SIP8
Type of converter: DC/DC
Power: 12W
Input voltage: 18...75V DC
Output voltage: 5V DC
Output voltage 2: -5V DC
Output current: 1.2A
Output current 2: 1.2A
Case: SIP8
Mounting: THT
Manufacturer series: TMR 12
Body dimensions: 22x9.6x12mm
Efficiency: 86%
Operating temperature: -40...85°C
Switching frequency: 460kHz
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1.6kV DC