Продукція > SAMTEC INC. > TMS-108-52-T-S
TMS-108-52-T-S Samtec Inc.
Виробник: Samtec Inc.
Description: .050" (1.27MM) MICRO HEADER
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 5A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.425" (10.80mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.205" (5.21mm)
на замовлення 187 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 56
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .050" (1.27MM) MICRO HEADER, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 5A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 8, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.425" (10.80mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.205" (5.21mm).