TP44400SG
TP44400SG Tagore Technology
TP44400SG-Rev1.2.pdf
Виробник: Tagore Technology
Description: GAN FET HEMT 650V .36OHM 22QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 22-PowerVFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: P-Channel
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: GaNFET (Gallium Nitride)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 360mOhm @ 500mA, 6V
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 2.8mA
Supplier Device Package: 22-QFN (5x7)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 0V, 6V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Voltage - Rated: 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 0.75 nC @ 6 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 28 pF @ 400 V
на замовлення 2970 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: GAN FET HEMT 650V .36OHM 22QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 22-PowerVFQFN, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: P-Channel, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: GaNFET (Gallium Nitride), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 360mOhm @ 500mA, 6V, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 2.8mA, Supplier Device Package: 22-QFN (5x7), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 0V, 6V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Voltage - Rated: 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 0.75 nC @ 6 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 28 pF @ 400 V.
Інші пропозиції TP44400SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TP44400SG TP44400SG Виробник : Tagore Technology TP44400SG-Rev1.2.pdf Description: GAN FET HEMT 650V .36OHM 22QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 22-PowerVFQFN
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: P-Channel
FET Type: N-Channel
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Voltage - Rated: 650 V