TPK15KP33A
TPK15KP33A SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SPD4
Packaging: Bulk
Package / Case: SPD-4
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 282A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: SPD-4
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Написати відгук
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SPD4, Packaging: Bulk, Package / Case: SPD-4, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 282A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: SPD-4, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Інші пропозиції TPK15KP33A
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPK15KP33A Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS TPK15KP_ser.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 15kW; 36.7÷40.6V; 282A; unidirectional; SPD4; bulk
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 15kW
Max. off-state voltage: 33V
Breakdown voltage: 36.7...40.6V
Max. forward impulse current: 282A