Продукція > 3PEAK > TPL730F18-5TR
TPL730F18-5TR
TPL730F18-5TR 3PEAK
Datasheet_TPL730.pdf
Виробник: 3PEAK
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Current Limit, Enable
PSRR: 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
на замовлення 2931 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Current Limit, Enable, PSRR: 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO).
Інші пропозиції TPL730F18-5TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPL730F18-5TR TPL730F18-5TR Виробник : 3PEAK Datasheet_TPL730.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1