Продукція > 3PEAK > TPL740F18-5TR
TPL740F18-5TR
TPL740F18-5TR 3PEAK
Datasheet_TPL740.pdf
Виробник: 3PEAK
Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 200 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
на замовлення 3000 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 200 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPL740F18-5TR TPL740F18-5TR Виробник : 3PEAK Datasheet_TPL740.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable