Продукція > TRACO POWER > TPP 150-112A-J
TPP 150-112A-J
TPP 150-112A-J Traco Power
tpp150a-j.pdf
Виробник: Traco Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Packaging: Box
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.16" H (101.6mm x 50.8mm x 29.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 12.5 A
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 150W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: medical applications, Kind of power supply: open, Power: 150W, Output voltage: 12V DC, Output current: 12.5A, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Body dimensions: 101.6x50.8x29.5mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -25...85°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Number of outputs: 1, Efficiency: 91%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 150-112A-J Виробник : Traco Power tpp150a-j.pdf TPP 150-112A-J
на замовлення 10 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
TPP 150-112A-J TPP 150-112A-J Виробник : TRACO Power tpp150a-j.pdf Power Supplies - Chassis Mount 150W 12V 12.5A 2X4 Med. Open
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 150W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Application: medical applications
Kind of power supply: open
Power: 150W
Output voltage: 12V DC
Output current: 12.5A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 101.6x50.8x29.5mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -25...85°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 91%
Power consumption without load: <0.3W