Продукція > TRACO POWER > TPP 450-115A-M
TPP 450-115A-M
TPP 450-115A-M Traco Power
tpp450a_datasheet.pdf
Виробник: Traco Power
Description: AC/DC CONVERTER 15V 249W
Packaging: Box
Power (Watts): 249W (450W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 16.6 A
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 15V 249W, Packaging: Box, Power (Watts): 249W (450W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 16.6 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-115A-M TPP 450-115A-M Виробник : TRACO Power tpp450a_datasheet-3049833.pdf Switching Power Supplies 450W 15V 30A 3x5 Medical MOPP