Продукція > TRACO POWER > TPP 450-115B-M
TPP 450-115B-M
TPP 450-115B-M TRACO Power
tpp450b_m_datasheet-1928385.pdf
Виробник: TRACO Power
Switching Power Supplies 450W 15V 30A 3x5.8 Med Class II
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: TRACO POWER - TPP 450-115B-M - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 450 W, 15 VDC, 30 A, tariffCode: 85044090, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: TPP 450B-M Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 30, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Anzahl der Ausgänge: 1, Ausgangsleistung, max.: 450, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-115B-M TPP 450-115B-M Виробник : Traco Power tpp450b-m-datasheet Description: AC/DC CONVERTER 15V 450W
Packaging: Box
Power (Watts): 450W
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.83" L x 3.15" W x 1.60" H (148.1mm x 80.0mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 30 A
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TPP 450-115B-M TPP 450-115B-M Виробник : TRACO POWER tpp450b-m-datasheet Description: TRACO POWER - TPP 450-115B-M - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 450 W, 15 VDC, 30 A
tariffCode: 85044090
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: TPP 450B-M Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 30
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Anzahl der Ausgänge: 1
Ausgangsleistung, max.: 450
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 1 шт:
TPP 450-115B-M Виробник : TRACO POWER TPP450B-M-DTE.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 450W; 15VDC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Operating temperature: -40...80°C
Electrical connection: connector with snap lock
Kind of power supply: for building in; modular
Manufacturer series: TPP 450B-M
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 148.2x80x40.6mm
Output current: 30A
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Efficiency: 92%
Power: 450W