Продукція > TRACO POWER > TPP 450-115BA-M
TPP 450-115BA-M
TPP 450-115BA-M TRACO Power
tpp450ba_m_datasheet-1928395.pdf
Виробник: TRACO Power
Switching Power Supplies 450W 15V 30A 3x5 Medical Class II
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 15V 249W, Packaging: Box, Power (Watts): 249W (450W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 16.6 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TPP 450-115BA-M TPP 450-115BA-M Виробник : Traco Power tpp450ba-m-datasheet Description: AC/DC CONVERTER 15V 249W
Packaging: Box
Power (Watts): 249W (450W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 16.6 A
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
TPP 450-115BA-M Виробник : TRACO POWER TPP450BA-M-DTE.pdf Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 450W; 15VDC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Operating temperature: -40...80°C
Electrical connection: connector with snap lock
Kind of power supply: for building in; modular
Manufacturer series: TPP 450BA-M
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Body dimensions: 127x76.2x40.1mm
Output current: 30A
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Efficiency: 92%
Power: 450W